podnosnoprzesuwne

PODNOŚNO- PRZESUWNE

 

BeztytuuDrzwi podnośno-przesuwne stanowią jedno z najlepszych rozwiązań tarasowych dostępnych na rynku. Łączą w sobie możliwość stosowania bardzo dużych przeszkleń z najwyższym komfortem użytkowania.

Wyjątkowa konstrukcja pozwala na wykonanie zabudowy okiennej sięgającej prawie 20 metrów szerokości. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne umożliwiają łatwą, lekką i komfortową obsługę skrzydeł o wadze nawet do 400kg. Dostępne we wszystkich oferowanych grubościach profili (od 68 mm do 92 mm), zarówno w wersjach drewnianych jak i drewniano-aluminiowych. Nasze systemy opieramy na rozwiązaniach renomowanych producentów okuć Siegenii oraz GU.

 

Nieoceniona funkcjonalność

Dzięki szerokiemu wachlarzowi funkcji, możesz dowolnie projektować swoje drzwi tarasowe. Dopasować do elewacji, umeblowania, a przede wszystkim własnej wygody.

Beztytuu2

 

Komfort użytkowania

Możliwość zastosowania najniższych dostępnych na rynku progów znacznie poprawia komfort użytkowania. W najnowszej wersji - bez barier, szyna prowadząca ma zaledwie 19 mm wysokości, co odpowiada wymaganiom normy dla niepełnosprwanych DIN 18025. Ponadto w każdych drzwiach tarasowych jest seryjnie montowana mikrowentylacja zapewniająca wymianę powietrza do 265m3 na godzinę. Dodatkowo na życzenie klienta montujemy napędy elektryczne zapewniające pełne otwarcie z możliwością zdalnego sterowania.

 

Bezpieczeństwo

Istnieje możliwość zastosowania okuć antywłamaniowych o klasie odporności RC2wkładki patentowej antywłamaniowej, kontaktronu połączonego z systemem antywłamaniowym lub innym systemem domu inteligentnego. Należy również pamiętać aby zapewnić bezpieczeństwo domowników. W przypadku dużych gabarytów zalecamy stosować szkło bezpieczne, które w wypadku pęknięcia nie wyrządzi żadnych obrażeń.

 

Zaawansowane systemy wentylacji*

Na życzenie klienta montujemy również systemy wentylacyjne wyposażone w zintegrowana moskitierę. Rozszczelnienie to posiada funkcję trybu nocnego, gdzie pomimo wentylacji okno jest bezpiecznie zamknięte.

*Dostępne tylko przy zastsowaniu okuć marki GU

img4img5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Termoizolacja

HS ECO PASS Bodenschwelle Waermedaemmung neutralAby zapewnić jak najlepszą termoizolację stosujemy najnowocześniejszy 10-komorowy próg ECO-PASS, który spełnia wymagania obowiązującego rozporządzenia o oszczędzaniu energii (EnEV). Im większe okno tym bardziej opłaca się inwestować w szyby dwukomorowe o dobrym współczynniku termoizolacji, przynosi to wtedy względnie większe oszczędności w kosztach ogrzewania budynku. U nas balkony podnośno-przesuwne możesz konfigurować z pakietami o współczynniku Ug=0,5 lub nawet niższym, sięgającym Ug=0,3. Ponadto można stosować szereg systemowych elementów dodatkowych, które pozwolą na ciepły i szczelny montaż w każdym typie budynku i elewacji.

 

Okno na świat

Oferujemy również możliwość tworzenia przeszkleń narożnych w wersjach strukturalnych (bezsłupowych). Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy niesamowite wrażenie przestrzeni i kontaktu z otoczeniem.

Wysoka sztywność i wytrzymałość drewna pozwoliły na skonstruowanie przeszklenia, które może łączyć się w narożniku bezpośrednio szyba do szyby dzięki specjalnej spoinie. Nie ma potrzeby stosowania w tym miejscu pionowej części ramy. W miejscu łączenia jest tylko wąski pasek ciemnego szkła, który praktycznie nie zasłania widoku na zewnątrz i jest prawie niewidoczny. Szklany narożnik poza walorami estetycznymi wpływa również na lepsze parametry izolacyjne, gdyż ciepły wkład szklany, najcześciej trzyszybowy, jest lepszym izolatorem niż rama. Rozwiązanie można stosować zarówno w okna drewnianych jak i drewniano-aluminiowych, tak w konstrukcjach tradycyjnych, jak i w podnośno-przesuwnych oknach tarasowych.

img2