VEKA_PF_70

VEKA PF 70

 

veka pf 70Okna wykonywane przez nas w systemie VEKA PF 70 są skierowane do ceniących sobie jakość i funkcjonalność klientów. Profil Veka PF 70 produkowany jest w klasie A ( grubość ścianek zewnętrznych minimum 2,8 mm) i w pięciokomorowej zabudowie ościeżnicy i skrzydła. Jego parametry izolacyjności cieplnej na poziomie Uf – 1,3 W m2/K przy doborze odpowiedniego pakietu szybowego pozwalają na konstruowanie okien, odpowiadających obecnym potrzebom budownictwa wielorodzinnego i instytucjonalnego . Odpowiednio dobrane i zastosowane kształtowniki zbrojenia ze stali pozwalają na budowę wysokogabarytowych okien odpowiadających obecnym trendom architektonicznym. Standardowo wyposażyliśmy okna w tym systemie w jednokomorowy pakiet szybowy (dwie szyby) o współczynniku Ug- 1,0 W m2/K co w efekcie połączenia z samym profilem pozwala na uzyskanie pożądanego wyniku przenikalności cieplnej całego okna referencyjnego na poziomie Uw – 1,3 W m2/K . Taki parametr charakteryzuje okna spełniające obecne wymogi budowlane. W tym systemie opcjonalnie możemy zastosować pakiet szybowy dwukomorowy o współczynniku Ug-0,6 W m2/K podwyższając wartość energooszczędną.

W tym typie okna stosujemy najnowocześniejsze rozwiązanie okuciowe – Siegenia Tytan AF. W standardzie okucie to posiada obrotowe, samonastawne rolki KoPiBo, zmniejszające opory jakie odczuwamy na klamce podczas zamykania okna do minimum oraz podnośnik skrzydła dbający o prawidłowe wprowadzanie skrzydła w ościeżnicę ( przy oknach RU) i mikrowentylację. W ramach dodatkowego wyposażenia możemy do tego okna zastosować PAKIET BEZPIECZEŃSTWA- w którego skład wchodzą od 2 do 4 zaczepów antywyważeniowych i klamka Hoppe Secustic co w efekcie spowoduje zdecydowane utrudnienia podczas prób ewentualnego włamania do budynku. Klasyczne i proste linie w optyce tego okna nadają mu ponadczasowy wygląd, a bogata kolorystyka zaspokoi najbardziej wysublimowane gusta klientów.

 

Profil

Zalety profili VEKA PL 70:

 • -Głębokość zabudowy 70 mm
 • -5 komór
 • -Układ dwóch uszczelek zewnętrznych zapewniający bardzo dobrą szczelność, izolację akustyczną i izolację cieplną. Powierzchnie uszczelek ukierunkowane ze spadkiem 15 stopni (identycznie jak profile) – umożliwiają znakomite odprowadzanie wody i zanieczyszczeń.
 • -Grubość ścianek zewnętrznych profila wynosi 3 mm (z tolerancją 0,2 mm), czyli parametr spełniający najwyższe standardy RAL – „Klasa A*” (PN-EN 12608)
 • -Sprawdzone wzmocnienia stalowe zapewniające doskonałą statykę i długookresowe zachowanie funkcji okna.

 

Szyba

Pakiet 4/16Argon/4TM Ug=1,0W/m2K, (wg PN-EN 674)

 

Okucia

SIEGENIA TITAN AF

 • -środkowa wysokość klamki
 • -wszystkie rolki na skrzydłach grzybkowe, obrotowe, samonastawne KoPiBo
 • -skrzydło RU - wyposażone w palcowy podnośnik skrzydła w dolnym narożniku, zintegrowany z blokadą błędnego położenia klamki
 • -skrzydła RU – mikrowentylacja
 • -zatrzask antyprzeciągowy w skrzydle RU w funkcji U
 • -skrzydło RU wyposażone w rozwórki ze wspomaganiem przy zmianie funkcji uchylnej w zamkniętą
 • -wypełnienie dolnego rowka okuciowego uszczelką

 

Współczynnik przenikania ciepła

Ramy:   Uf = 1,3 W/m²K

Okna:   Uw = 1,3 W/m²K (przy zastosowaniu szyby 1,0W/m²K wg normy PN-EN 674)
          Uw = 0,95 W/m²K (przy zastosowaniu szyby 0,6W/m²K z ciepłymi ramkami)

 

Standardowe wyposażenie

veka 70 artykul